• GÁSPÁR KLÁRI

    MŰVÉSZETTERÁPIÁS SEGÍTŐ (Transpersonal Arts Counsellor, UK), GRAFIKUS, AZ ALKOTÁS13 VEZETŐJE, csoportokat, egyéni művészetterápiás üléseket és táborokat tart jelenleg a műhelyben és külsős helyszíneken is.

    “ Tervezőgrafikusként végeztem a Momén, de mindig is a szabad és manuális alkotást élveztem a legjobban. Az alkotás mellett hamar előtérbe kerültek az életemben különböző szociális munkák és az emberi lélek megismerésének vágya. Tanultam többek között CBT-t (kognitív és viselkedésterápiát) és Shiatsu masszázst is, dolgoztam pszichiátriai kezelés alatt álló felnőttekkel, állami gondozottakkal, krónikusan beteg gyerekekkel és idősek otthonában. Végül elköteleződtem az angliai Tobias School of Art and Therapy 3 éves (Transpersonal Arts Counselling) képzése mellett, ami megadta a végső lökést, hogy belevághassak az alkotás13-ban végzett munkához . Egy biztonságos, nyitott, kreatív teret szerettem volna létrehozni, ahol kapcsolatok épülhetnek, ahová időről időre vissza lehet térni, miközben mély önismereti és kreatív, felszabadító “munka” is folyik. ”

  • WILD ANNA

    ZENETERAPEUTA, “ÉNEK-ZENE-RITMUSBOLOND”, képzésben lévő SEP (Somatic Experiencing® Practitioner)

    Egyéni zeneterápiát tart jelenleg a műhelyben.

    “ Volt idő, amikor gyanúsan méregettem az önismeretet: a pálya széléről amolyan köldöknézős, pszeudotudományos pótcselekvésnek tűnt. Aztán úgy alakult, hogy belevágtam első terápiás folyamatomba 21 évesen, és visszafordíthatatlanul elindultam a lejtőn: elkötelezett belső munkába fogtam, hogy újrakapcsolódjak sebzett részeimmel, eltagadott ösztöneimmel, autentikus hangommal. Bölcsész-filmes tanulmányaim után zeneterapeutaként végeztem az ELTÉ-n, érdeklődésem azóta a traumafeldolgozás testorientált módjaival egészült ki.

    Szeretem a repetitív ritmusokat, a komposztrostálást, az édességet, a kézműves dolgokkal szöszölést. Jelenleg zeneterápiás nyitott workshopokat és erőforrásépítő zárt csoportokat tartok, öröméneklést vezetek nőknek (Erőkórus), az alkotás13 otthonos kuckójában pedig traumainformált egyéni zeneterápiás folyamatokban kísérlek egy önazonosabb élet felé. Abban támogatlak, hogy az élményszerű zenén keresztül biztonságos módon, idegrendszeri szükségleteid szerint alakíthass ki őszinte és tápláló kapcsolatot magaddal, testeddel, szelíd és vad minőségeiddel. Hiszem, hogy a zene és a saját hangod neked is éltető erőforrásod lehet ezen a melós, de sokszorosan megérős önismereti úton. “

  • HORVÁTH ENIKŐ

    MŰVÉSZETTERAPEUTA, TRÉNER, COACH

    Csoportokat és egyéni művészetterápiás üléseket tart jelenleg a műhelyben.

    “ Hogy azzá lehessünk, akik valóban vagyunk"- Ez a rogersi mondat fejezi ki leginkább, hogy miben szeretnék segíteni a hozzám fordulóknak. Több mint 10 évig dolgoztam nagyvállalati területen, ahol vezetőként mindig fontosnak tartottam, hogy a csapatom tagjai ne csak szakmailag, hanem emberileg is megkapják a kellő támogatást és fejlődési lehetőséget. A képzések tartása és tudásmegosztás egyre hangsúlyosabbá vált, ezért az online marketinges szakmát, a tréneri és művészetterápiás pályára cseréltem. Úgy éreztem ez az a terület, amiben leginkább önazonos lehetek és segíthetek másoknak a céljaik elérésében.

    A művészetterápia csoportos megélése segít abban, hogy a résztvevők könnyebben meg tudják fogalmazni a saját igényeiket, érzéseiket, gondolataikat. Az alkotás során épül a résztvevők önbizalma, átélhetik a flow érzést, fejlődik a problémamegoldó készségük, segíti a belső tartalmak kommunikálását és csökkenti a szorongást és stresszt.

    Jelenlegi életszakaszomban a női szerepek és témák állnak hozzám a legközelebb, valamint a határaink tudatos megélése, átalakítása, formálása.“

  • ZORIGT TEMUJIN

    VINYASA KRAMA OKTATÓ, ASHTANGA GYAKORLÓ

    Táboraink rendszeres jógaoktatója. A Bandha Works iskola tanára.

    “ A mozgás mindig is szerves része volt az életemnek, gyerekkoromtól kezdve versenyszerűen sportoltam. Akkor még nem tudtam, de ezek a tapasztalatok később a jógagyakorlásom során is segítségemre váltak. Sokat tanultam az alázatról, kitartásról, odaadásról, és mindig is tisztelettel voltam tanítóim irányába.

    Egyetemista koromban találkoztam a jógával, amikor nővéremet kísértem el egy Bikram órára. Szeretem a kihívásokat és az újdonságokat, így kíváncsisággal és élvezettel töltött el az első óra. Azután kipróbáltam különböző irányzatokat, kísérleteztem, és éreztem, hogy valami megfogott a jógában.

    Szép lassan a jóga az életem részévé vált, elkezdtem rendszeresen gyakorolni. Az évek során kiváló tanárokkal találkoztam, sokat tanultam Sugár Bertalantól és Téklesz Diánától, hálás vagyok nekik.

    Még kezdő gyakorló koromban Berci ajánlotta a Bandha Works jógaiskolát, ahova végül 2023 januárjában mentem el egy vinyasa krama órára. István és Noémi órái után rögtön éreztem, hogy megtaláltam a helyemet, ahol tovább szeretnék fejlődni és tanulni. A tanárok tudása, a gyakorlótársak és a hely varázsa mind hozzájárulnak ahhoz, hogy napról napra közelebb kerüljek önmagamhoz és ezáltal segíteni tudjak a körülöttem lévőknek is.”

  • HEGYI JÚLIA

    OKLEVELES PSZICHOLÓGUS, KOMPLEX MŰVÉSZETTERAPEUTA

    Csoportokat és egyéni művészetterápiás üléseket tart jelenleg a műhelyben felnőtteknek és gyerekeknek is.

    " Hegyi Júlia vagyok, okleveles pszichológus és komplex művészetterapeuta. Számomra az alkotás az önkifejezést jelenti, egy olyan csatornán keresztül, ami sokszor sokkal kifejezőbb a szavaknál. Amikor elmerülünk egy-egy alkotásban, azt a szabadságot  tapasztalhatjuk, amelyben lehetünk bármilyenek, használhatjuk az eszközöket dinamikusan, de finoman is, erős vagy akár lágy színekkel, teljesen mindegy, nincs semmilyen tabu. Az alkotások elemzése által pedig mindig közelebb kerülhetünk önmagunkhoz és felismerhetünk olyan mintázatokat, amelyekre addig nem volt rálátásunk. A művészetterápiás eszközök fantasztikus lehetőséget biztosítanak arra, hogy az alkotáson és a művészeteken keresztül könnyebben kifejezhessük és megjeleníthessük gondolatainkat és érzelmeinket, mindezt egy megtartó, támogató közegben. Szeretek az az ember lenni, aki segít és támogat másokat az önismereti útjukon és összeismertethetek sok érdeklődőt a művészetterápia csodáival. Azt gondolom, hogy ez egy olyan eszköz, amivel mindenki megtalálhatja azt a mélységet és réteget, témát és életfeladatot önmagában, amellyel aktuálisan dolga van. "

  • ORAVECZ JÚLIA

    KOMPLEX MŰVÉSZETTERAPEUTA

    Csoportokat tart jelenleg a műhelyben felnőtteknek.

    „ Csoportjaim a Katarzisz Komplex Művészeti Terápia és a Kincskereső Meseterápia módszerére épülnek, de foglalkozásaimon alkalmazok viselkedés- és sématerápiás megközelítéseket is. A művészetek és közösségi munka mindig is része volt az életemnek valamilyen formában, önismerettel pedig már egy évtizede foglalkozom.


    Korábban művészetmenedzsmentet, -elméletet és -történetet tanultam, szervezőként, kurátorként a művészetek és fenntarthatóság metszetében hoztam létre közösségi eseményeket, élményeket kreatív alkotó közösségekben. Végül a művészetterápiában találtam meg elhivatásomnak, szenvedélyeimnek közös nevezőjét és azóta a legnagyobb örömet az okozza, ha megoszthatom ezt másokkal.


    A művészetterápiában lassan, fokozatosan tudunk formálódni, mint ahogy a folyóvíz mossa, tisztítja és építi a partot. Eközben pedig olyan területeken jöhetnek el régóta várt eredmények, mint az önelfogadás, empátia, a nehéz érzések kifejezése, a hit a képességeinkben, a kontroll konstruktív elengedése...
    A papír nem puszta felület: mindent elbír, kitehetünk rá olyan érzéseket, amiket félünk, hogy mások nem bírnak el, vagy amik enélkül kaotikusnak tűnnek. A festékek, kréták formákat és színeket öltenek, amik mesélnek: sokszor nekünk magunknak is új és meglepő dolgokat. Egy-egy alkalom sok arcot ölthet és sosem tudjuk, mi lesz éppen meghatározó: A játék? A kihívás? Az egységélmény? A rácsodálkozás? A megnyugvás?

    A művészetterápia egy végtelenül nyitott és sokszínű önismereti út. ”